Gjuajti me kallash në një lokal në Lubizhdë, arrestohet i dyshuari

Një rast i shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm është raportuar në stacionin policor në Prizren.

Gjuajti me kallash në një lokal në Lubizhdë, arrestohet i dyshuari

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhej e ditur se më 11 maj i dyshuari mashkull kosovar ka shtënë me armë zjarri brenda një lokali i cili ishte duke u bërë gati për hapje.

Rasti raportohet të ketë ndodhur më 11 maj rreth orës 21:00 në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.


Nga Policia kishin njoftuar se nuk raportohet për të lënduar, ndërsa i dyshuari kishte ikur nga vendi i ngjarjes dhe se rasti është nën hetime.

Ndërsa tani përmes një raporti shtesë, Policia e Kosovës ka njoftuar se në lidhje me rastin, dje më 25.05.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar.

PK-ja ka bërë të ditur se i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM / Fsh. Lubizhdë, Prizren, 11.05.2022 – 21:00. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka shtënë me armë zjarri brenda një lokali i cili ishte duke u bërë gati për hapje. Nuk raportohet për të lënduar. I dyshuari gjendet në arrati. Rasti është duke u hetuar.”, thuhej në raportin e PK-së.

Raporti shtesë: “PËRDORIM I ARMËS & ARMËMBAJTJE PA LEJE Fsh. Lubizhdë, Prizren 11.05.2022 – 21:00. Në lidhje me rastin është raportuar se më 25.05.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë