Bizneset Vende Pune Ofertat

Gjuajti me armë zjarri në dasëm, arrestohet i dyshuari në Prizren

Gjuajti me armë zjarri në dasëm, arrestohet i dyshuari në Prizren

04.08.2023 Ligji

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për armë mbajtje pa leje.

Policia e Prizrenit gjatë ditës së enjte ka pranuar informacion se në fshatin Muradem të Prizrenit ka të shtëna me armë zjarri, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit bëhet e ditur se njësitet policore kanë arritur që të lokalizojnë vendin e ngjarjes ku dyshohet se i dyshuari M.M. (viti i lindjes 1985, mashkull, kosovar shqiptar) gjatë një ahengu familjar (dasmë) ka shtënë me armë zjarri.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që ndaj të dyshuarit të ngritët kallëzim penal për veprat penale ,,Mbajtje pronësi, kontroll ose posedim te paautorizuar te armëve’’ dhe rasti do të procedohet në prokurorinë themelore.

Njoftimi i plotë:

Arrestohet i dyshuari për armëmbajtje pa leje

Prizren, 04 gusht 2023

Stacioni Policor Prizren me datën 03.08.2023 rreth orës 23:24 ka pranuar informacion se në fshatin Muradem të Prizrenit ka të shtëna me armë zjarri.

Njësitet policore relevante kanë arritur që të lokalizojnë vendin e ngjarjes ku dyshohet se i dyshuari M.M. (viti i lindjes 1985, mashkull, kosovar shqiptar) gjatë një ahengu familjar (dasmë) ka shtënë me armë zjarri.

Nga ana e zyrtarëve policor është konfiskuar një armë e zjarri e llojit BLLOW F92 e kalibrit 9mm. e cila do të përdorët dëshmi për gjykatë. I dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në Stacionin Policor Prizren ku është intervistuar në bazë të procedurave ligjore.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që ndaj të dyshuarit të ngritët kallëzim penal për veprat penale ,,Mbajtje pronësi, kontroll ose posedim te paautorizuar te armëve’’ dhe rasti do të procedohet në prokurorinë themelore.

Drejtoria rajonale e Policisë Prizren apelon tek qytetarë që të ,,Festoni me zemër, jo me armë’’ pasi që përdorimi i armëve në këto evenimente mundë të sjellë pasoja tragjike.

M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende94 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë