E rrahu ish bashkëshorti, gruaja nga Prizreni përfundon në spital

  • 26.11.2022
E rrahu ish bashkëshorti, gruaja nga Prizreni përfundon në spital

Rastet e dhunës në familje, ku kryesisht femrat janë viktima, kohëve të fundit janë shpeshtuar, kjo po bëhet e ditur nga raportet e Policisë së Kosovës dërguar mediave.

Me datë 24 nëntor në Stacionin Policor në Prizren është raportuar se një grua është sulmuar fizikisht nga ish-bashkëshorti i saj, e ku si pasojë viktima është dërguar në spital për tretman mjekësor, shkruan SuharekaOnline.

Lidhur me këtë rast policia ka njoftuar se i dyshuari ende nuk është arrestuar dhe se rasti është duke u hetuar.


“Prizren 24.11.2022 – 19:00. Raportohet se viktima femër kosovare ka kërkuar tretman mjekësor në emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren, pasi që me datën e lart-cekur ish bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull  kosovar i ka shkuar te banesa dhe e ka sulmuar fizikisht duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti vazhdon të hetohet.” thuhet në raportin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë