Burri nga Studençani e sulmon fizikisht dhe kërcënon gruan e tij se do ta vrasë

  • 16.11.2022
Burri nga Studençani e sulmon fizikisht dhe kërcënon gruan e tij se do ta vrasë

Dhuna në familje është njëra prej dukurive më sfiduese për Policinë e Kosovës, ku pothuajse çdo ditë po raportohen raste të tilla në këtë institucion.

Një rast i dhunës në familje është raportuar edhe në Stacionin Policor në Suharekë nga një grua nga fshati Studençan e cila ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj duke shtuar se i njejti e ka ofenduar dhe e ka kërcënuar me vdekje.

Rastin për SuharekaOnline e ka konfirmuar edhe Komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, Afrim Sylaj i cili ka bërë të ditur se rasti është raportuar dje nga viktima dhe familjarët e saj, ku tregoi se viktima ka deklaruar se nga bashkëshorti i saj ka pasur edhe presion psiqik.


Sylaj ka bërë të ditur se viktima ka thënë se bashkëshorti i saj nuk po e lejonte që të kthehet në Suedi ku po punonte dhe jetonte aty, duke ia marrë asaj dokumente personale, kartelën bankare dhe certifikatën e nënshtetësisë së djalit të tyre.

Komandanti i Policisë në Suharekë, Afrim Sylaj bën të ditur se i dyshuari është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ndërsa viktima bashkë me fëmijët e saj është dërguar në strehimore.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe i njëjti po hetohet nën dyshimet për kryerjen e dy veprave penale ‘Dhunë në famije’ dhe ‘Kanosje’.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë