Bizneset Vende Pune Ofertat

Rritet numri i aksidenteve në Suharekë, për një javë në polici u regjistruan 16 raste

Rritet numri i aksidenteve në Suharekë, për një javë në polici u regjistruan 16 raste

07.08.2023 Suharekë

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Me ardhjen e mërgimtarëve në Kosovë, të cilët gjatë sezonit verorë kalojnë pushimet e tyre në vendlindje, njëra ndër vërshtirësitë është edhe ngarkesa e komunikacionit.

Poashtu, mosrespektimi i rregullave në komunikacion, mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës, përdorimi i telefonit gjatë drejtimit të automjetit, e shumë pakujdesi të tjera janë faktor që ndikojnë në aksidentet e shumta të trafikut.

Kohëve të fundit edhe në Komunën e Suharekës është rritur numri i aksidenteve në trafik të cilat përveç dëmëve materiale, kanë shkaktuar edhe lëndime trupore tek njerëzit.

Kështu ka bërë të ditur për SuharekaOnline, Komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj.

Sylaj në një përgjigje për redaksinë ka thënë se javën që lam pas në Stacionin Policor në Suharekë janë regjistruar 16 aksidente në trafik, ku përveç dëmëve materiale janë lënduar dhjetra persona.

Rikujtojmë se të dielën e 6 gushtit në fshatin Savrovë të Suharekë ka ndodhur një aksident trafiku, në të cilin janë përfshirë dy vetura, ku edhe kanë mbetur të lënduar 7 persona, dy drejtuesit e automjeteve dhe pesë pasagjerë.

Poashtu, edhe kjo javë ka filluar me aksidente të trafikut, ku burime të SuharekaOnline kanë njoftuar se në rrugën që lidhë fshatrat Tërrnje-Nëpërbisht, një veturë ka humbur kontrollin dhe ka dal nga rruga, e si pasojë dy femra kanë mbetur të lënduara.

M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
FURRA PIZZERIA KOSOVARJA2 Gastronomi Rr.Xhavit Syla Suharek,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende89 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë