Arrestohet një person në Greikoc, gjuajti me armë në lokal me muzikë “live” në Lubizhdë

“Përdorim i armës apo mjetit te rrezikshëm”, Mbajtja ne pronësi, kontroll ose posedim te paautorizuar te armeve”.

Arrestohet një person në Greikoc, gjuajti me armë në lokal me muzikë “live” në Lubizhdë

Me datë 22 qershor 2022 rreth orës 17:35, hetuesit e Stacionit Policor Prizren VERI, pas një pune operativo hetimore, kanë arrit qe ne fshatin Greikoc të Suharekës të gjejnë dhe të sekuestrojnë në cilësinë e provave materiale:

• Një pushke automatike AK 47;
• Një karikator dhe;
• Nëntë (9) fishekë.


Sekuestrimi është bërë në prezencën e dëshmitarit dhe të avokatit mbrojtëse i të dyshuarit, E.R. , i datëlindjes 1992, m/sh/k.

I dyshuari me datën 11 maj 2022, kishte gjuajtur me armë zjarri në një lokal ku mbahej muzikë ”live” në fshatin Lubizhdë të Prizrenit. Nuk kishte persona të lënduar përveç dëmeve materiale.

I dyshuari është arrestuar nga ana e hetuesve policor më 25 maj 2022 dhe i njëjti gjendet nën masën e paraburgimit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë