Aksidentohen dy vetura me targa të Serbisë në Prizren, lëndohen 6 persona

02.08.2023

Një aksident trafiku ka ndodhur dje gjatë ditës së martë në Prizren. Dy vetura me targa të Serbisë dje gjatë ditës së martë janë goditur mes vete në qytetin e Prizrenit, raporton SuharekaOnline. Policia e Kosovës ka njoftuar se si pasojë e aksidentit, lëndime të lehta trupore kanë pësuar dy drejtuesit e veturave dhe katër […]

Aksidentohen dy vetura me targa të Serbisë në Prizren, lëndohen 6 persona Foto: Ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur dje gjatë ditës së martë në Prizren.

Dy vetura me targa të Serbisë dje gjatë ditës së martë janë goditur mes vete në qytetin e Prizrenit, raporton SuharekaOnline.

Policia e Kosovës ka njoftuar se si pasojë e aksidentit, lëndime të lehta trupore kanë pësuar dy drejtuesit e veturave dhe katër pasagjerë të njërës veturë të cilët pas marrjes së tretmanit mjekësor janë liruar për në shtëpi.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se aksidenti ka ndodhur të martën rreth orës 19:50.

Prizren 01.08.2023 – 19:50.  Ka ndodhë aksident trafiku në të cilin kanë qenë të përfshira dy vetura me targa të serbisë me drejtues meshkuj kosovarë.

Si pasojë e aksidentit lëndime të lehta trupore kanë pësuar dy drejtuesit e veturave dhe katër pasagjerë të njërës veturë të cilët pas tretmanit mjekësorë janë liruar për në shtëpi.” thuhet në raportin e policisë.