“Zhgënjim dhe papërgjegjësi”, Sindikata e Sektorit Privat reagon për mos ekzekutimin e 100 eurove nga Qeveria

  • 24.05.2022
“Zhgënjim dhe papërgjegjësi”, Sindikata e Sektorit Privat reagon për mos ekzekutimin e 100 eurove nga Qeveria

Sipas tyre edhe pasi kanë kaluar 42 ditë nga vendimi ende sektori privat nuk ka marrur 100 eurot.

“Ne menduam se të gjithë ata me aplikacione të mbushura në rregull, parat për ta do të procedohen se paku pas një jave. 


Nga 12 Prilli deri me 28 Prill nuk u puna asgjë për përcjelljen e mjeteve.  Në pyetjet e sindikatës se qa po ndodhë me këto  mjete, Ministria tha se me 28 Prill u formua komisioni për verifikimin e aplikacioneve, dhe menduam që shpejt do të procedohen mjetet”, thuhet në reagim.

Ai po ashtu ka përmendur se si pas presionit ministria ka dalur me një sqarim duke thënë se gjatë kësaj javë do të pritet ekzekutimi i mjeteve. “Por me datë 23.05.2022 në një konferencë për shtyp tha: kemi telashe me verifikim dhe shume shpejt do ta kryejmë ekzekutimin e mjeteve,  tani nuk përmendi as datë, as dite, as javë. Dhe sipas nesh kjo nuk është transparencë por zhgënjim dhe papërgjegjësi”, ka thënë Azemi.

E gjitha kjo sipas tij ka bërë që të ngritën dyshime nga ky sektor. “Sa për verifikimin e 300 mi punëtorëve mundë të bëhet për një ditë e jo për 42 ditë, këto gjera për ne nuk janë fare arsyetim, por se ku është defekti  vetëm ata e dinë dhe ne e dyshojmë”, përfundon reagimi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë