Vazhdon ndryshimi i çmimeve në Kosovë, këto janë produktet që u shtrenjëtuan dhe u liruan

  • 04.01.2023
Vazhdon ndryshimi i çmimeve në Kosovë, këto janë produktet që u shtrenjëtuan dhe u liruan

Ndryshimi i çmimeve të produkteve ushqimore dhe produkteve të tjera në Kosovë ka vazhduar edhe në ditët e para të vitit 2023.

Lëvizja e çmimeve të produkteve të ndryshme figuron në njërën nga tabelat e publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës, raporton SuharekaOnline.

Duke u bazuar në këto të dhëna, të publikuara nga ASK, rezulton se produktet si: orizi, makaronat, miell gruri, qumeshti, djathi, gjiza, vaji i lulediellit, fasulet, e produkte të tjera kanë rënie të çmimeve, krahasuar me ditët e fundit të vitit 2022.


Ndërsa, disa produkte të tjera si: mishi, patatet, sheqeri, kafeja, çaji, kripa e të tjera kanë shënuar rritje të çmimeve, krahasuar me ditët e fundit të vitit që lamë pas.

Poashtu, në këtë tabelë janë paraqitur edhe çmimet e cigareve të cilat kanë mbetur të pandryshueshme, dru zjarro (ahu) poashtu vazhdojnë të kenë çmimin e njejtë (50 euro për metër).

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë