Vala: Kujdes nga sms-ët mashtrues

Vala: Kujdes nga sms-ët mashtrues

Kompania e Telefonisë Mobile, Vala, ka paralajmëruar komsumatorët e vet që të kenë kujdes nga sms-ët mashtrues.

Ajo ka paralajmëruar që të kihet kujdes nga sms-ët që i shpallin ata fitues dhe pastaj kërkojnë të dhënat personale nga konsumatorët e saj.

Ka disa ditë që qytetarë nga mbarë vendi, po pranojnë sms se gjoja kanë fituar një shumë të konsiderueshme parash dhe u kërkojnë atyre të dhënat personale, e që me gjasë pastaj përdoren për qëllime përfitimi të pa ligjshëm.


Privatësia dhe siguria në rrjet, nënkupton mbrojtjen e informatave tuaja personale nga zbulimi prej palëve të paautorizuara. Injoroni këta SMS pasi mund të jenë mashtrim dhe mund të ju dëmtojnë!

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë