Takimi me Kurtin, Jasharaj: Ishte përmbajtjesor, por nuk ka marrëveshje

  • 13.09.2022
Takimi me Kurtin, Jasharaj: Ishte përmbajtjesor, por nuk ka marrëveshje

Këshilli grevist kanë mbajtur takim sot me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, kjo në përpjekje për të gjetur zgjidhje e të ndalet greva.

Tashmë ky takim mes Këshillit grevist dhe kryeministrit Kurti ka përfunduar, ku kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka theksuar se ky takim me Qeverinë ishte përmbajtësor, por se nuk ka marrëveshje.

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka theksuar se “Ne donim të bënim një kompromis për hir të situatës, por qeveria nuk lëvizte”.


Ai po ashtu ka thënë se e mira është se dialogu ka nisur.

“Dialogu mes grevistëve dhe Qeverisë ka nisur dhe kjo ka rëndësi”.

Marrëveshja nuk është arritur, kështu greva pritet të vazhdojë.

“Do të flasim me anëtarët e sindikatës, meqë qeveria s’po lëviz asgjë nuk do të ndryshojë”. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë