Sherr pas ndeshjes Ballkani-Llapi, arrestohen 3 suharekas – policia jep detaje

  • 11.11.2022
Sherr pas ndeshjes Ballkani-Llapi, arrestohen 3 suharekas – policia jep detaje

Gjatë ditës së enjte është zhvilluar ndeshja Ballkani-Llapi në stadiumin e qytetit të Suharekës, ku fitimtar të kësaj ishite ekipi i Llapit.

Ndërsa, burime të SuharekaOnline kanë bërë të ditur se disa tifozë kanë dhuajtur me gurë drejtë tifozëve të ekipit mysafir.

Nga informacionet që ka SuharekaOnline thuhet se pas përfundimit të ndeshjes futbollistike në mes të  KF Ballakni dhe KF Llapi janë arrestuar tre persona të dyshuar për veprime të dhunshme, pasi që të njejtit dyshohet se kanë gjuajtur me gurë në drejtim të tifozëve të ekipit mysafirë.


Lajmin për SuharekaOnline e ka konfirmuar edhe Komandanti i Policisë së Kosovë në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj ku ka bërë të ditur se tre persona të moshës madhore janë arrestuar gjatë ditës së enjte nën dyshimin për shkelje ligjore jasht stadiumit të qytetit.

Sylaj njoftoi se të dyshuarit janë arrestuar dhe shoqëruar për intervistim në Stacionin Policor në Suharekë, ku pas intervistimit janë liruar, ndërsa rasti është proceduar në mënyrë të rregullt.

Poashtu, Komandanti i Policisë së Kosovës në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj është shprehur se policia është e përkushtuar në ofrimin e sigurisë për qytetarët dhe pronën, ku theksoi se nuk do të lejohen sjelljet devijuese në garat sportive.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë