Nxënësi nga Mushtishti kualifikohet në garat Internacionale të Fizikës, pjesë e ekipit që do përfaqësoj Kosovën

Një numër i konsiderueshëm i nxënësve të Komunës sonë kanë treguar dhe po tregojnë suksese në gara që mbahen në lëndë të ndryshme.

Nxënësi nga Mushtishti kualifikohet në garat Internacionale të Fizikës, pjesë e ekipit që do përfaqësoj Kosovën

Së fundmi një sukses i radhës ka ardhur nga një nxënës nga fshati Mushtisht i Suharekës, Andi Mala.

Andi Mala, i cili ndjek mësimet në shkollën “Mehmet Akif” në Prizren në klasën e 11-të, ka arritur që të kualifikohet në Garat Internacionale të Fizikës (International Physics Olympiad IPhO 2022), ku do të jetë pjesë e ekipit që do të përfaqësoj Kosovën në këtë olimpiadë.


Suksese të tilla të nxënësve vazhdojnë të bëjnë krenar së pari vendin tonë, familjen e tyre e shoqërinë.

Andit i është uruar sukses dhe përfaqësim dinjitoz në këtë olimpiadë dhe shumë suksese tjera në të ardhmen.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë