Rritja e rasteve me COVID-19, Komiteti do të diskutojë për masat që duhet të ndërmerren

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka theksuar se është i shqetësuar me rritjen e rasteve me COVID-19 në ditët e fundit.

Rritja e rasteve me COVID-19, Komiteti do të diskutojë për masat që duhet të ndërmerren

Latifi ka kërkuar nga qytetarët që të vazhdojnë të vaksinohen me vaksinën anti-COVID.

Pas rritjes së rasteve të reja me COVID-19, ministri i Shëndetësisë ka theksuar se do të ftojë në takim Komitetin për të diskutuar masat që duhet ndërmarrë.


Ai ka ftuar që qytetarët që nuk i kanë marrë dozat e dyta dhe të treta ta bëjnë këtë, pasi tha se do të fillojë me dhënien e vaksinës së katërt.

“Mirëqenia e mjekëve pagat e duhura  trajtimi i duhur janë në këtë proces. Ne jemi duke punuar në 17 ligje nën ligje dhe udhëzime administrative. Nuk e pranoj atë kritike. Ne jemi shumë transparent ministria i tregon krejt çka bënë nuk e pranoj atë kritike. Unë jam i shqetësuar për rritjen e rasteve.

Është mirë që janë rastet të buta dhe s’ka vdekje. Komiteti do të takohet shumë shpejt dhe jemi duke menduar me i marr masat e duhura.

E unë nuk jam mbret por ministër ne do t’i vendosim bazë ekspertizave kisha propozuar që secili që nuk është vaksinuar të vaksinohen dhe ata që kanë marrë dozën e dytë të marrin edhe të tretën sepse shumë shpejt do të fillojmë vaksinën e katërt. Sa më shpejt që është e mundur”, ka thënë ai në një deklarim për gazetarë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë