Pjesëtarët e KFOR-it vëzhgojnë nga afër gjendjen në veri

Dhjetëra ushtarë të KFOR-it dhe dy automjete të tyre kanë ndaluar në fillim të barrikadave në drejtim të Jarinjës.

27.09.2021 / Lajme

Pjesëtarët e KFOR-it vëzhgojnë nga afër gjendjen në veri
Foto: Ilustrim

Dhjetëra ushtarë të KFOR-it dhe dy automjete të tyre kanë ndaluar në fillim të barrikadave në drejtim të Jarinjës.

Ata po qëndrojnë aty, duke vëzhguar situatën dhe nuk dihet nëse janë pjesë e ndonjë plani për ndërhyrje.


Situatë e ngjashme me KFOR-in po ndodh edhe në drejtim të kufirit të Bërnjakut, ku dy automjete të tyre janë pozicionuar edhe atje.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *