Parashikimi i motit, sot priten reshje bore

  • 12.12.2022
Parashikimi i motit, sot priten reshje bore

Mot më dimëror me rënie të temperaturave pritet të mbajë gjatë kësaj jave në vendin tonë.

Të reshurat e shiut që kanë rënë gjatë fundjavës, do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së sotme duke u shndërruar më vonë edhe në reshje të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.


Më pas do të mbajë mot i ndryshueshëm, kryesisht me vranësira, me mundësi për të reshura shiu ditën e mërkurë dhe premte.  Temperaturat nga dita e enjte edhe shënojnë një rritje të ndjeshme mbi vlera mesatare.

Cilësia e ajrit pëson përkeqësim në periudha më të qeta, pa qarkullim të mirëfilltë ajror dhe pa të reshura, që parashihen kryesisht ditën e martë, kur edhe indeksi mund të kaloj në vlera të dobëta, kryesisht orëve të mbrëmjes.

Sa i përket parametrit të erës, do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-9m/s. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë