OVL e UÇK-së takohen me avokatin e popullit, u bisedua për Gjykatën Speciale

Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka njoftuar se sot janë takuar me avokatin e popullit, Naim Qelajn.

Klinaku ka theksuar se së bashku me Qelajn kanë biseduar për Specialen dhe mundësinë e interpretimit në Gjykatë Kushtetuese.

Sot, Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së takuan avokatin e popullit z.Naim Qelaj. Përveç urimit të detyrës që ia bëmë, biseduam edhe rreth çështjes së skadimit të afatit të gjykatës speciale, dhe mundësinë e interpretimit në gjykatën kushtetuese” ka shkruar Klinaku në një postim në facebook.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.