Nagavci – SBAShK-ut: S’mund t’i mbyllni shkollat, aty mund të qëndrojnë nxënësit dhe prindërit

  • 13.09.2022
Nagavci – SBAShK-ut: S’mund t’i mbyllni shkollat, aty mund të qëndrojnë nxënësit dhe prindërit

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka deklaruar se askush nuk mund t’i mbyllë shkollat.

“Mësimdhënësit që janë përcaktuar për grevë nuk mund t’i mbyllin shkollat publike”.

Po ashtu, sipas ministres së Arsimit, në shkollat publike mund të qëndrojnë fëmijët si dhe prindërit.


Nagavci u ka sugjeruar prindërve që të shkojnë nëpër shkolla dhe t’i marrin librat për fëmijët e tyre.


Ndërkaq, sot pas një takimi të mbajtur me Këshillin grevist dhe Qeverisë për ndërprerjen e grevës, nuk është arritur ndonjë marrëveshje.

Si rrjedhojë e kësaj, greva pritet të vazhdojë, ku pas takimit me kryeministrin Kurti, kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka theksuar se do të mblidhet kryesia e Këshillit Grevist, por se shtoi se asgjë nuk ka ndryshuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë