Moti sot me shi e gjatë ditës pritet kthjellime dhe rritje të temperaturave

Moti sot me shi e gjatë ditës pritet kthjellime dhe rritje të temperaturave
Çlirim Gashi

02.02.2021 / Lajme

Me mot relativisht i ngrohtë ka nisur muaji shkurt.

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdoj edhe gjatë gjithë javës.

Mëngjeset do të jenë me reshje shiu, ku gjatë ditës pritet të ketë kthjellime dhe rritje të temperaturave maksimale mbi vlerat e mesatareve.

Temperaturat minimalet do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-14 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira për shkak të prezencës aktive të elementeve meteorologjike. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11m/s.

LEXO EDHE:  Moti sot me intervale të gjata me diell, temperaturat deri në 35°C
RAPORTO