Kurti flet për ministrin e ri të Shëndetësisë, tregon se a do të jetë nga VV

Kryeministri Kurti ka folur për ministrin e ri të Shëndetësisë, që pritet ta zëvendësojë ish-ministrin Arben Vitia i cili ka dhënë dorëheqje pasi kandidon për kryetar të kryeqytetit.

10.11.2021 / Lajme

Kurti flet për ministrin e ri të Shëndetësisë, tregon se a do të jetë nga VV
Foto: Ilustrim

Kurti ka thënë se këto ditë do ta emërojë ministrin e ri të Shëndetësisë, teksa ka bërë të ditur se ushtruesja e detyrës, Dafina Gexha Bunjaku do të mbetet zëvendësministre.

“Këto ditë do ta emërojë ministrin e ri të Shëndetësisë në vend të doktor Arben Vitisë. Dafina Gexha Bunjaku do të jetë zëvendësministre, ndërsa do të emërohet ministri i ri”, ka thënë Kurti në ATV.


I pyetur se a do të jetë ministri i ri nga Lëvizja Vetëvendosje, Kurti u përgjigj shkurt.

“Jo, do të jetë i Shëndetësisë”, ka thënë Kurti.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *