Klinaku: Gjërat e marrura nga EULEX, nëse nuk kthehen, atëherë kjo i bjen që të jetë edhe “vjedhje”

Klinaku: Gjërat e marrura nga EULEX, nëse nuk kthehen, atëherë kjo i bjen që të jetë edhe “vjedhje”

Sekretari i OVL-UÇK, Faton Klinaku i ka quajtur të kundërligjshme aksionet e EULEX-it dhe zyrtarëve të Gjykatës Speciale në Zyrat e tyre në Prishtinë.

Sipas tij gjërat që janë marrë nga zyrat e OVL-UÇK e që nuk janë kthyer më, janë të vjedhura.

Lidhur me këto aksione ai ka shkruar në profilin e tij në facebook.


Postimi i plotë:

Një muaj nga ndërhyrja e kundërligjshme dhe politike e gjykatës speciale në zyret tona.
M’tha njani se gjërat që i marrin nuk i kthejnë më, sepse kështu kanë vepruar edhe UNMIK-u dhe EULEX-i. I thashë atëherë kjo i bjen që të jetë edhe vjedhje!

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë