Këto janë çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme në Kosovë

  • 03.11.2022
Këto janë çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrjes dhe Tregtisë në Kosovë ka caktuar çmimet e derivatëve për 24 orët e ardhshme në vend.

Sipas vendimit të fundit të ministrisë bëhet e ditur se çmimi i naftës në Kosovë mbetet i njëjti, ndërsa çmimi i benzinës është shtrejtuar për një cent.

Pra, një litër naftë gjatë 24 orëve të ardhshme në Kosovë do të kushtoj 1.72 euro, ndërsa benzina do të kushtojë 1.44 euro dhe gasi 0.71 cent.


Ministria e Industrisë, Ndërmarrjes dhe Tregtisë njofton se këto çmime do të jenë valide nga ora 10:00 e ditës së sotme.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë