Hysen Durmishi publikon emrat e deputetëve që votuan Gjykatën Speciale: Si nuk ju vjen turp?

  • 18.05.2022
Hysen Durmishi publikon emrat e deputetëve që votuan Gjykatën Speciale: Si nuk ju vjen turp?

Sipas Durmishit, kjo gjykatë është e padrejtë dhe se aktgjykimet e saj nuk janë të drejta. Ai ia shton postimit të tij në Facebook edhe listën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës që kishin votuar pro themelimit të kësaj gjykate duke u thënë se janë “bashkëfajtorë në secilin dënim”

“Por, ju lutem, ju 82 deputet që e votuat dhe e mundësuat themelimin e saj, është mirë të heshtni sot. Si nuk ju vie turp të flisni, kur ju jeni bashkëfajtor në dënimin që ndodhi sot dhe në secilin aktgjykim që mund të ndodhë nesër.”, ka shkruar ai.


Ky është postimi i plotë i tij:

Gjykata speciale është gjykatë e padrejtë, është gjykatë kundër luftës tonë të drejtë çlirimtare prandaj ne e kundërshtuam fuqishëm.

Prej një gjykate të tillë që në thelb nuk ka lidhje me drejtësinë, natyrisht që nuk mund të presim aktgjykime të drejta.

Por, ju lutem, ju 82 deputet që e votuat dhe e mundësuat themelimin e saj, është mirë të heshtni sot. Si nuk ju vie turp të flisni, kur ju jeni bashkëfajtor në dënimin që ndodhi sot dhe në secilin aktgjykim që mund të ndodhë neser.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë