Ardian Shala ia uron fitoren Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) me kandidatin e saj për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama ka arritur të fitojë garën për të parin e kësaj komune duke mposhtur Arben Vitinë e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV).

14.11.2021 / Lajme

Ardian Shala ia uron fitoren Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës
Foto: Ilustrim

E këtë fitore Ramës ia ka uruar edhe kryetari i LDK-së dega Suharekë, Ardian Shala.

Urimi i Ardian Shalës për Përparim Ramën, Ilir Feratin, Ruzhdi Shehun, Burim Berishën, Sokol Halitin, Gazmend Muhaxherin e Imri Ahmetin:


Urime nga zemra kryetarit të ri të kryeqendrës sonë Përparim Rama , kryetarit të Istogut Ilir Ferati, të Junikut Ruzhdi Shehu, të Fushë Kosovës Burim Berisha, të Vitisë Sokol Haliti. Poashtu i uroj punë të mbarë dhe shumë suksese kryetarit të Pejës Gazmend Muhaxheri dhe atij të Lipjanit Imri Ahmeti.

Tanimë rikthimi i LDK-së është konfirmuar, jemi partia e parë, edhepse mbetet ende punë për të bërë që konfirmimi të ketë shtrirje organike në tërë komunat e Republikës.

Të nderuar qytetarë pa dyshim që stabiliteti kadrovik e ideologjik po e gjen veten të konsoliduar në LDK-në e Ibrahim Rugovës. Prandaj pa asnjë dyshim na presin fitore të reja në të ardhmen e afërt.

Urime Kosovë
Urime rugovistë!
Urime LDK!

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *