11 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

  • 29.11.2022
11 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë kryer 16 testime për COVID-19.

MSH-ja bën të ditur se nga 16 testimet të cilat janë kryer në 24 orëshin e fundit një prej tyre ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Kosovë aktualisht janë 11 raste aktive me COVID-19 dhe se gjatë ditës së hëne nuk është regjistruar ndonjë pacient i shëruar nga ky virus.


Brenda 24 orëve të kaluara nuk është vaksionuar asnjë qytetarë me vaksinën anti-COVID.

Ndërsa, numri i personave që janë vaksionuar deri më tani është 904.480 me dozën e parë, 824.923 me dozën e dytë, 105.378 me dozën e tretë dhe 1.868 me dozën e katërt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë