Aksident trafiku në rrugën Savrovë-Bukosh, tre persona të lënduar dërgohen në Spitalin e Prizrenit

  • 24.12.2022
Aksident trafiku në rrugën Savrovë-Bukosh, tre persona të lënduar dërgohen në Spitalin e Prizrenit

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në rrugën që lidh fshatrat Savrovë-Bukosh të Komunës së Suharekës.

Dje gjatë ditës së premte rreth orës 17:35 minuta në rrugën që lidh fshatin Savrovë dhe Bukosh, janë aksidentuar dy automjete, raporton SuharekaOnline.

Poashtu, është bërë e ditur se si pasojë e aksidentit, përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit e automjeteve (meshkuj) dhe një pasagjere (femër).


Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të aksidentuarit janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

Rr. Savrovë-Bukosh, Suharekë 23.12.2022-17:35. Është raportuar për një aksident trafiku në mes dy automjeteve. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë  pësuar dy drejtuesit një mashkull dhe në femër kosovar-e, të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit.” thuhet në raportin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë