Aksident trafiku në rrugën Savrovë-Bukosh, tre persona të lënduar dërgohen në Spitalin e Prizrenit

24.12.2022

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në rrugën që lidh fshatrat Savrovë-Bukosh të Komunës së Suharekës. Dje gjatë ditës së premte rreth orës 17:35 minuta në rrugën që lidh fshatin Savrovë dhe Bukosh, janë aksidentuar dy automjete, raporton SuharekaOnline. Poashtu, është bërë e ditur se si pasojë e aksidentit, përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë […]

Aksident trafiku në rrugën Savrovë-Bukosh, tre persona të lënduar dërgohen në Spitalin e Prizrenit Foto: Ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në rrugën që lidh fshatrat Savrovë-Bukosh të Komunës së Suharekës.

Dje gjatë ditës së premte rreth orës 17:35 minuta në rrugën që lidh fshatin Savrovë dhe Bukosh, janë aksidentuar dy automjete, raporton SuharekaOnline.

Poashtu, është bërë e ditur se si pasojë e aksidentit, përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit e automjeteve (meshkuj) dhe një pasagjere (femër).

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të aksidentuarit janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

Rr. Savrovë-Bukosh, Suharekë 23.12.2022-17:35. Është raportuar për një aksident trafiku në mes dy automjeteve. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë  pësuar dy drejtuesit një mashkull dhe në femër kosovar-e, të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit.” thuhet në raportin e policisë.