Zgjedhjet parlamentare, në fshatin Sllapuzhan fiton Lëvizja Vetëvendosje me 181 vota

Tashmë janë mbyllur qendrat e votimit në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku qytetarët patën mundësinë deri në ora 19:00 t’u drejtohen kutive të votimit që të votojnë të përzgjedhurit e tyre.

Sipas burimeve të SuharekaOnline në fshatin Sllapuzhan të Komunës së Suharekës, Lëvizja Vetëvendosje ka dalur fituese me 181 vota duke lënë pas LDK me 81 vota, PDK me 62 vota dhe AAK 63 vota ndërsa Nisma Socialdemokrate ka marrur 11 vota.

RAPORTO