Kurti tregon se çfarë e dallon atë nga Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi

Kurti tregon se çfarë e dallon atë nga Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi
Eurolinda Zenelaj

05.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar se çfarë e dallon atë nga ish-presidenti historik, Ibrahim Rugova dhe ish presidenti, Hashim Thaçi.

Kurti, ka thënë që ajo se çfarë e dallon atë nga ish presidenti historik Ibrahim Rugova dhe ish presidenti Hashim Thaçi, në aspektin e përballjes me kundërkandidatët, është që ata nuk kanë thënë kurrë që shteti është i kapur.

Kurti ka treguar se përse ai nuk po pranon të ballafaqohet në debate publike me kandidatët për kryeministër nga partitë tjera, që janë në garë për shef qeverie.

“Këto janë zgjedhjet e para në Kosovën e pasluftës që janë referendum, jemi në kontekstin ku shteti s’ka qenë kurrë më i kapur se tani dhe kurrë nuk ka qenë një situatë siç është tani. Ata nuk kanë thënë që shteti është i kapur”.

LEXO EDHE:  Kurti për rrezikun nga zjarret: Jemi në kontakt me komunat që kanë mungesë të zjarrfikësve

“Ne gjthmonë kemi qenë ata që kemi bërë debat, në Kuvend edhe jashtë tij, njerëzit po na njohin tashmë. Nuk është debati kur ne e bënimim kundër atyre, sikur ata, mulitimilionerët që dëshirojnë të na pengojnë për t’u kthyer në qeverisje”, ka thënë Kurti në TV Dukagjini.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Leshan fiton Lëvizja Vetëvendosje me 279 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Greikoc fiton Lëvizja Vetëvendosje me 519 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Bukosh fiton Lëvizja Vetëvendosje me 230 vota