Kurti tregon se çfarë e dallon atë nga Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi

Kurti tregon se çfarë e dallon atë nga Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar se çfarë e dallon atë nga ish-presidenti historik, Ibrahim Rugova dhe ish presidenti, Hashim Thaçi.

Kurti, ka thënë që ajo se çfarë e dallon atë nga ish presidenti historik Ibrahim Rugova dhe ish presidenti Hashim Thaçi, në aspektin e përballjes me kundërkandidatët, është që ata nuk kanë thënë kurrë që shteti është i kapur.

Kurti ka treguar se përse ai nuk po pranon të ballafaqohet në debate publike me kandidatët për kryeministër nga partitë tjera, që janë në garë për shef qeverie.


“Këto janë zgjedhjet e para në Kosovën e pasluftës që janë referendum, jemi në kontekstin ku shteti s’ka qenë kurrë më i kapur se tani dhe kurrë nuk ka qenë një situatë siç është tani. Ata nuk kanë thënë që shteti është i kapur”.

“Ne gjthmonë kemi qenë ata që kemi bërë debat, në Kuvend edhe jashtë tij, njerëzit po na njohin tashmë. Nuk është debati kur ne e bënimim kundër atyre, sikur ata, mulitimilionerët që dëshirojnë të na pengojnë për t’u kthyer në qeverisje”, ka thënë Kurti në TV Dukagjini.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë