Sot përfundon afati për akreditimin e mediave për Zgjedhjet Lokale

  • 02.10.2021
Sot përfundon afati për akreditimin e mediave për Zgjedhjet Lokale

Sipas zëdhënësit të KQZ-së, Valmir Elezi, akreditimi i mediave, ua bënë atyre të mundur që të përcjellin procesin e votimit në ditën e zgjedhjeve lokale si dhe aktiviteteve të tjera në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pas ditës së zgjedhjeve, pra pas 17 tetorit.

Gjithashtu, ai ka bëtë të ditur se mediat nga shtetet tjera, mund të bëjnë dorëzimin e aplikimit përmes e-mailit.


Kujtojmë se zgjedhjet lokale mbahen më 17 tetor, ku tashmë gjendemi në fushatën zgjedhore, e cila do të zgjas deri më 15 tetor.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë