Caktohen gjyqtarët për xhiron e 34-t në Superligë

10.05.2024

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka zbuluar emrat e zyrtarëve të deleguar për javën e 34-t në Superligën e Kosovës pas tërheqjes së shortit.

Caktohen gjyqtarët për xhiron e 34-t në Superligë Foto: Ilustrim

Të dielën do të zhvillohen të gjitha ndeshjet e kësaj xhiroje, të cilat do të nisin në ora 15:00.

Ballkani do të jetë nikoqir i Fushë Kosovës, Llapi e pret Malishevën, derisa Drita do të luajë si vendase ndaj Feronikelit ’74.

Dukagjini – Prishtina dhe Liria – Gjilani janë dy përballjet tjera të xhiros së 34-t.

Delegimet e gjyqtarëve për këto ndeshje: