Zjarri shkrumbon sipërfaqe të mëdha të tokave bujqësore në Dubravë të Suharekës

Zjarri shkrumbon sipërfaqe të mëdha të tokave bujqësore në Dubravë të Suharekës
Taulant Krasniqi

12.07.2021 / Suhareka

Një zjarr i madh ka përfshirë hektarë të mbjella në fshatin Dubravë të Suharekës.

Rasti ka ndodhur rreth orës 14:30.

Nuk dihet nëse zjarri është shkaktuar qëllimshëm apo për shkak të temperaturave të larta, pasi që ditëve të fundit po mbretërojnë në vendin tonë temperaturat e larta.

Përmes disa pamjeve shihet se zjarri ka shkrumbuar sipërfaqe të mëdha.

LEXO EDHE:  Për 3 muaj në Suharekë u hapën 68 dhe u shuan 11 biznese

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit