Vihet gurthemeli i lapidarit të ri në fshatin Sllapuzhan

Vihet gurthemeli i lapidarit të ri në fshatin Sllapuzhan
Eurolinda Zenelaj

23.10.2020 / Suhareka

I pari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka vizituar sot fshatin Sllapuzhan.

Gjatë kësaj vizite kryetari Muharremaj së bashku me banorët e këtij fshati kanë përuruar lapidarin e ri për tre dëshmorë dhe 10 martirët e fshatit Sllapuzhan.

Vlera investive e këtij projekti pritet të jetë rreth 44 mijë euro.

Në një prononcim për SuharekaOnline Muharremaj ka thënë se këto projekte bëhen me qëllim që vlera e luftës dhe e dëshmorëve të mos harrohet asnjëherë dhe tu tregohet gjeneratës së re se falë tyre ne e gëzojmë lirinë.

Gjithashtu, ai theksoi se ky projekt do të përfundojë në këtë vit dhe do të vazhdojnë me projekte të tjera në Komunën e Suharekës./SuharekaOnline/

RAPORTO