Vetëvendosja me 153 vota fiton edhe në Dobërdelan

Ka përfunduar numërimi pothuajse i të gjitha votave edhe në Komunën e Suharekës.

Sipas rezultateve preliminare në fshatin Dobërdelan Lëvizja Vetëvendosje prin me 153 vota, duke lënë pas Partinë Demokratike të Kosovës me 104 vota, raporton SuharekaOnline.

Poashtu më poshtë se këto dy parti është edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 91 vota, Lidhja Demokratike me 83 vota dhe NISMA me 75 vota.

Rikujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje në Komunën e Suharekës është duke prirë me 37.54%.

2419A/01R2419A/02DTOTAL
LVV6291153
PDK6836104
AAK464591
LDK117283
NISMA552075
RAPORTO