Vetëvendosja fiton në Reshtan me 191 vota, lë mbrapa AAK me 121 vota

Në Komunën e Suharekës ka përfunduar numërimi i të gjitha votave.

Ndërsa, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pothuajse ka përfunduar edhe numërimin e të gjitha votave në nivel vendi, ku është duke prirë Lëvizja Vetëvendosje me 47.88%

E sipas rezultateve preliminare në fshatin Reshtan të Suharekës prin Lëvizja Vetëvendosje me 191 vota duke lënë pas AAK-në me 121 vota, raporton SuharekaOnline.

Në fshatin Reshtan poashtu më poshtë se këto dy parti është LDK me 107 vota, PDK me 71 vota dhe NISMA me 21 vota.

2414A/01R2415/02D
LVV10784191
AAK9130121
LDK2483107
PDK353671
NISMA51621
RAPORTO