Vetëvendosja fiton edhe në fshatin Javor, merr 76 vota

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave edhe në Komunën e Suharekës.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pothuajse ka përfunduar edhe numërimin e të gjitha votave në nivel vendi, ku është duke prirë Lëvizja Vetëvendosje me 47.88%.

Sipas rezultateve preliminare në fshatin Javor prinë Lëvizja Vetëvendosje me 76 vota, duke lënë pas AAK me 51 vota, raporton SuharekaOnline.

Ndërsa, LDK në këtë fshat ka 25 vota, PDK 24 vota dhe NISMA 12.

2427A/01D
LVV76
AAK51
LDK25
PDK24
NISMA12
RAPORTO