Thyhet një shtëpi në Suharekë, vjedhen para dhe stoli ari

Thyhet një shtëpi në Suharekë, vjedhen  para dhe stoli ari
Fisnik Sadiku

16.07.2021 / Suhareka

Rastet e vjedhjeve në Kosovë pothuajse raportohen çdo ditë në polici, e një rast i tillë është raportuar gjatë ditës së enjte edhe në Policinë e Suharekës.

Në bazë të raportit të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se gjatë ditës së enjte rreth orës 21:50 është raportuar një vjedhje në Suharekë.

Sipas ankuesit mashkull ka raportuar se nga shtëpia e tij nga persona ende të panjohur i janë vjedhur para të gatshme 1200 euro dhe një sasi e konsiderueshme stoli ari.

Rasti në fjalë nga policia është konsideruar si ”vjedhje e rëndë”.

Njësitë policore kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe se rasti është duke u hetuar.

LEXO EDHE:  Suharekë, policia has në dy të mitur ndaj të cilëve ishte ushtruar dhunë, arrestohet babai

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit