Suharekë, rrahen mes vete tre nxënës në shkollë, pranojnë tretman mjekësor

Një rast i lëndimit trupor është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

11.01.2022 / Suhareka

Suharekë, rrahen mes vete tre nxënës në shkollë, pranojnë tretman mjekësor
Foto: Ilustrim

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se në shkollën fillore “Destan Bajraktari” në Suharekë, tre të dyshuar meshkuj, të mitur, pas një mosmarrëveshje janë përleshur mes vete me grushte.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 11:00.


Po ashtu, Policia bënë të ditur se të dyshuarit fillimisht kanë pranuar tretman mjekësor dhe më pas janë intervistuar.

Ndërkaq, me urdhër të prokurorit kujdestar, të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

“Shkolla fillore “Destan Bajraktari” Suharekë 10.01.2022. Tre të dyshuar meshkuj, të mitur, pas një mosmarrëveshje janë përleshur mes vete me grushte. Të dyshuarit fillimisht kanë marrë tretman mjekësor dhe më pas janë intervistuar. Me urdhër të prokurorit kujdestar, të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *