Bizneset Vende Pune Ofertat

Shkolla në Maqitevë me emrin “Vlladimir I. Lenin”, Asamblea Komunale në Suharekë me vendim për ndryshimin e emërtimeve të vjetra

Shkolla në Maqitevë me emrin “Vlladimir I. Lenin”, Asamblea Komunale në Suharekë me vendim për ndryshimin e emërtimeve të vjetra

15.11.2023 Suharekë

Më datën 14 tetor 2023 SuharekaOnline kishte raportuar se si prona e shkollës fillore “Besim Ndrecaj” në Maqitevë ende zyrtarisht njihet me emrin “Vlladimir I. Lenin”, dhe fatkeqësisht nuk është e vetmja.

Siç duket raportimi nuk ka hasur në vesh të shurdhër, pasiqë Asamblea Komunale në Suharekë në mbledhjen e radhës pritet që në rend dite ta ketë edhe projekt-vendimin për ndryshimin e emërtimit të shkollave sipas emrave aktual në regjistrin e pronës në librin kadastral, pasi që në certifikatën e pronësisë figurojnë me emërtime te vjetra.

Sipas projekt-vendimit për zbatimin e këtij vendimi do të kujdeset Drejtoria për shërbime pronësore juridike dhe kadastër në bashkëpunim me Drejtorinë e Arsimit të Komunës së Suharekës.

Vendim-rregullimin-e-pronave-te-shkollave-1

Ndryshe raportimi i SuharekaOnline bazohej në një dokument të publikuar nga Komuna e Suharekës, konkretisht nga drejtoria për Urbanizëm, Planifikim dhe Mjedis për kushte ndërtimore në Zonën Kadastrale në Mushtisht, parcela figuron si pronësi e Pronë Shoqërore Shkolla Fillore Vlladimir I. Lenin.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, policia konfiskon 418 euro dyshohen të jenë falsifikuara

Suharekë, policia konfiskon 418 euro dyshohen të jenë falsifikuara

Një grua ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro, që dyshohet se janë të falsifikuara.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 09:00, në Suharekë.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro që dyshohet se janë të falsifikuara”, thuhet në raport.

Ndërkaq, siç bëhet e ditur në raport paratë e dyshuara janë konfiskuar si prova materiale për hetime të mëtutjeshme. 

Suharekë, arrestohet një nxënës pasi iu gjet boks hekuri dhe thikë në çantën e shkollës

Suharekë, arrestohet një nxënës pasi iu gjet boks hekuri dhe thikë në çantën e shkollës

Një nxënës është arrestuar të hënën në Suharekë, pasi në çantën e tij të shkollës stafi arsimor ka gjetur një thikë me the dhe një boks hekuri.

Policia njofton se rasti është iniciuar si “Armëmbajtje pa leje”.

“Me datën 04.12.2023, Stacioni Policor Suharekë nga stafi arsimor i një shkolle në Suharekë ka pranuar informacion se në çantën e një nxënësi të shkollës janë gjetur një (1) boks hekuri dhe një (1) thikë me teh rreth shtatë (7) cm”, thuhet në njoftimin për media.

Tutje, bëhet e ditur se zyrtarët policorë menjëherë i janë përgjigjur rastit duke konfiskuar mjetet e lartshënuara.

“Është arrestuar i dyshuari i mitur i cili pas intervistimit në bazë të procedurave ligjore me urdhër të prokurorit të shtetit është liruar në procedurë të rregullt.  Rasti vazhdon të hetohet nga hetues policorë të Stacionit Policor Suharekë”.

Suharekë, vjedhje e automjetit

Suharekë, vjedhje e automjetit

SuharekaOnline mëson që dje në orën 07:47 me datën 3 dhjetorë e diel në fshatin Javor është vjedhur një traktor.

Ankuesi mashkull ka raportuar se nga personë, persona të panjohur i është vjedhur traktori.

Rasti është akoma nën hetime nga Policia e Kosovës.

SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende24 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë