Peqan: Organizon aheng familjar, ndërhyn policia dhe i’a ndëprejnë

Policia e Kosovës bënë të ditur se të dielën rreth orës 15:20 kanë intervenuar në fshatin Peqan të Komunës së Suharekës për mosveprim të dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë.

Sipas raportit të policisë është inicuar procedurë ndaj të dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e qeverisë duke organizuar aheng familjar në shtëpinë e tij, shkruan SuharekaOnline.

Ahengu është ndërprerë, ndërsa me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt. 

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.