KEDS njofton për punime, nesër këto vende të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër (e premtë) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

23.09.2021 / Suhareka

KEDS njofton për punime, nesër këto vende të Suharekës do të mbesin pa rrymë
Foto: KEDS / Facebook

Gjatë ditës së nesërme në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 11:00 deri në 15:30, shkruan SuharekaOnline.

Aryseja e ndërprerjes: Realizimi i sistemit hyrje/dalje, sipas pëlqimit elektro-energjetik.


Nga NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10kV Zona Industriale në Stabiliment Solidi nga ora 11:00 deri 15:30.

Graniti  (Kodi:32000025002)

Intertrans-Therande      (Kodi:32000025003)

Seti-comerc       (Kodi:32000025004)

RGB-Grup metal              (Kodi:32000025005)

NNT “I.Seferi”shpk         (Kodi:32000025006)

NTP Loni-Ahmet Balaj   (Kodi:32000025007)

NTP “Shala Gas”-Shiroke             (Kodi:32000025008)

NTP Kolgeci        (Kodi:32000025009)

Adrian Ismet Hoxha       (Kodi:32000025010)

ARADISA NATURSTEINE GMBH (Kodi:32000025014)

FRUTEX SH.P.K  (Kodi:32000025015)

BASHKIM F. KUÇI B.I      (Kodi:32000025016)

ISEFERI (Kodi:32000025017)

Vendet: Graniti, Intertrans-Therande Seti-comerc, RGB-Grup metal, NNT “I.Seferi”shpk, NTP Loni-Ahmet Balaj, NTP “Shala Gas”, Shiroke, NTP Kolgeci, Adrian Ismet Hoxha, Petroleum coke Kosova shpk, Matal, Store-Burim Devetaku, Xhevat Mehmet Spahiu dhe “Spahiu-Petroll” Shpk.

Arsyeja: Realizimi i sistemit hyrje/dalje, sipas pëlqimit elektro-energjetik.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *