[Zyrtare] Skuadrat angleze tërhiqen nga Superliga e Evropës

[Zyrtare] Skuadrat angleze tërhiqen nga Superliga e Evropës
Çlirim Gashi

21.04.2021 / Sport

Nisma për themelimin e Superligës së Evropës, po kundërshtohet tani edhe nga disa ekipe të cilat ditë më parë kishin konfirmuar pjesëmarrjen.

Klubet e Premier Ligës kanë njoftuar se janë tërhequr nga Superliga e Evropës.

Ishte Manchester City e para që ka zyrtarizuar largimin nga kjo ligë.

Ndërsa pastaj Chelsea, Liverpooli, Arsenal, Manchester Unitedi dhe Tottenham kanë lëshuar komunikatë për media ku e kanë njoftuar tërheqjen.

“Siç është raportuar më herët, klubi i futbollit Chelsea mund të konfirmojë se ka filluar procedurat zyrtare për tërheqjen nga grupi duke zhvilluar plane për një Superligë Evropiane”, ka shkruar në njoftim klubi anglez.

Chelsea:

Arsenal:

Liverpool:

Tottenham Hotspur:

Manchester United:

Manchester City:

RAPORTO