Zyrtare: FC Ballkani transferon Lucas Cardoson

Kampionët e elitës së futbollit kosovar, kanë zyrtarizuar para pak çasteve, sulmuesin Lucas Cardoso.

Zyrtare: FC Ballkani transferon Lucas Cardoson

Braziliani do të jetë për herë të dytë pjesë e Superligës, pasi në të kaluarën ishte pjesë e Dritës, i huazuar nga FK Partizani i Tiranës.

Cardoso vije në Suharekë pas aventurës në Qyzljar, dhe është përforcimi i tretë nën epokën e Ilir Dajës.


Sulmuesi ka nënshkruar kontratë me Ballkanin deri në vitin 2023.

Postimi i plotë i FC Ballkanit:

𝗪𝗘𝗟𝗖𝗢𝗠𝗘 𝗟𝗨𝗖𝗔𝗦 𝗖𝗔𝗥𝗗𝗢𝗦𝗢

Futboll Klub Ballkani ka kënaqësinë të njoftojë se sulmuesi 𝗟𝘂𝗰𝗮𝘀 𝗖𝗮𝗿𝗱𝗼𝘀𝗼 është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë.

Sulmuesi Brazilian ka firmosur kontratën me skuadrën tonë deri në verën e vitit 2023 duke u bërë në këtë mënyrë përforcimi më i ri i skuadrës sonë.

Në të shkuarën, 𝗖𝗮𝗿𝗱𝗼𝘀𝗼 ka luajtur me ekipe si 𝗙𝗖 𝗗𝗿𝗶𝘁𝗮 , 𝗙𝗞 𝗣𝗮𝗿𝘁𝗶𝘇𝗮𝗻𝗶, 𝗕𝗲𝘀𝗮 𝗞𝗮𝘃𝗮𝗷𝗲𝘀 , si dhe së fundmi ishte pjesë e 𝗤𝘆𝘇𝗹𝗷𝗮𝗿.

Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje dhe shumë suksese me ngjyrat e klubit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë