Bizneset Vende Pune Ofertat

Zyba thotë se është nder dhe krenari ta përfaqësosh Kosovën

Zyba thotë se është nder dhe krenari ta përfaqësosh Kosovën

14.10.2023 Sport

Futbollisti i Ballkanit, Qëndrim Zyba ka thënë se është nder dhe krenari ta përfaqësosh Kosovën.

Ai ka debutuar për Kosovën në ndeshjen kundër Andorrës, duke luajtur nga minuta e parë.

“Sa nder dhe krenari të përfaqsosh vendin tënd ndihem shum i lumtur për debutimin me Kosoven time”, ka shkruar futbollisti. 

Nga ana tjetër, Ballkani ka shprehur kënaqësinë që futbollistët e saj po kontribuojnë në kombëtare. 

“Dy futbollistët tanë, Qëndrim Zyba dhe Lumbardh Dellova, në debutimin e tyre zyrtar për Kombëtaren e Kosovës, kanë shfaqur ndaj Andorrës performancë shumë të mirë, duke qenë pozitiv në të gjitha pikat.

Qendërmbrojtësi ynë ekzekutoi 73 pasime të sakta, mga 86 në total, duke rezultuar i saktë në 85%.

Fitoi 9 nga 13 duelet, kurse spastroi topat plot 9 herë.

Fitoi 7 topa derisa arriti t’i ndërprejë 2 aksione të kundërshtarit.

Nga ana tjetër, mesfushori ynë kompletoi 78% të pasimeve, nga 46, 36 rezultuan të sakta.

Fitoi 8 topa, derisa më së shumti nga të gjithë në ndeshje, fitoi duelet. Nga 15, në plot 11 sosh doli fitimtar.

Jemi shumë krenarë me yjet e skuadrës tonë”, ka shkruar skuadra kampione.  

“Fc Ballkani në vazhdimësi po punon për ngritjen e nivelit brenda grupit të futbollistëve, që në momente si këto, t’i japin kualitet të shtuar Kombëtareve tona”.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Ballkani mposht me rikthim rezultati Fushë Kosovën

Ballkani mposht me rikthim rezultati Fushë Kosovën

Ballkani ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Fushë Kosovës në kuadër të javës së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Mysafirët shkaktuan befasinë duke kaluar në avantazh të parët përmes Osman Mëziut që shënoi në minutën e pestë për rezultatin 0-1.

Ballkani pas pësimit të golit mori ‘frenat’ e ndeshjes dhe u vu në kërkim të golit të barazimit.

Pas disa tentimeve suharekasit arritën që të barazojnë shifrat në 1-1 në minutën e 46-të përmes Walid Hamidit.

Ballkani arriti të kompletojë përmbysjen në minutën e 89-të të ndeshjes përmes Qëndrim Zybës qe realizoi për 2-1.

Kjo ishte fitorja e gjashtë radhazi për Ballkanin në Superligën e Kosovës duke vazhduar kështu formën fantastike në elitë.

Ballkani tani ka 38 pikë dhe vazhdon si lider në tabelë ndërsa Fushë Kosova me këtë humbje bën hap mbrapa në garën për mbijetesë.

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen

Ballkani ka njoftuar se i ka hedhur në shitje biletat për ndeshjen ndaj Viktoria Plzenit në kuadër të Ligës së Konferencës.

Ndeshja do të zhvillohet në “Air Albania”, me datë 30 nëntor, duke filluar nga ora 18:45.

Tashmë mund t’i siguroni biletat tuaja online, përmes këtij linku: KËTU

“Ballkani i shqiptarëve është gati për një tjetër ndeshje të madhe”, thuhet në njoftim.

Çmimet për biletat prapa portave janë 5 euro.

E/Lindja, 10 euro.

Bileta VIP Platinum (W104) ku përfshihet kateringu i plotë, 100 euro.

50 euro bileta VIP në tribunat W103 dhe W105, të përfshira pijet freskuese.

Kurse zonat VIP 101,102 e 107, 40 euro (Open Bar).

Sot ndeshje interesante në Malishevë, Malisheva – Ballkani

Sot ndeshje interesante në Malishevë, Malisheva – Ballkani

Sot (e premte) është në orar për t’u zhvilluar ndeshja e parë e xhiros së 15-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll

Kampioni i Kosovës, Ballkani luan në udhëtim te Malisheva në ndeshjen që pritet të zhvillohet në stadiumin “Liman Gegaj” nga ora 13:00.

Ekipi i Ilir Dajës vjen në këtë ndeshje si favorit absolut me katër fitore radhazi dhe synon të pestën për të rritur epërsinë me ndjekësit.

Në anën tjetër, vendasit e Qëndrim Kidës janë gjithashtu në formë të mirë me dy fitore dhe një barazim në tri ndeshjet e fundit, kështu që presin rezultat pozitiv.

Gjyqtar kryesor do të jetë Erdall Zasella, ndërsa anësor Fatmir Sekiraqa dhe Altin Zhegrova. Eridon Podvorica është gjyqtar i katërt, ndërsa Dardan Çaka dhe Fatlum Berisha në VAR.

Ndeshjet tjera të javës së 14-të zhvillohen të shtunën dhe dielën, me nga dy ndeshje në secilën ditë.

“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende25 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë