Të dielën ndeshja Prishtina-Ballkani, i besohet këtij gjyqtari

Të dielën ndeshja Prishtina-Ballkani, i besohet këtij gjyqtari
Çlirim Gashi

21.05.2021 / Sport

Në këtë fundjavë pritet të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 36-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Kjo xhiro është e fundit për sezonin 2020/21 të Superligës së Kosovës.

Kjo xhiro pritet të sjellë ndeshje tejet interesante në këtë kompeticion.

Në kuadër të kësaj jave Prishtina do të presë Ballkanin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet të dielën me fillim prej orës 15:00.

Ndeshjen Prishtina-Ballkani pritet ta drejtojë treshja: Mervan Bejtullahu, Alban Ejupi, Gzim Mehmeti, ndërsa gjyqtar i katërt do të jetë Valbon Hoxha.

Ndërsa vëzhgues i gjyqtarëve do të jetë Vehbi Brahimi dhe delegat Senad Hamziq.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

1

36 minuta më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar