Të dielën miqësorja FC Ballkani – FC Drita

Skuadrat kosovare që do t’i zhvillojnë ndeshjet në arenën ndërkombëtare, tashmë kanë filluar fazën përgatitore.

Të dielën miqësorja FC Ballkani – FC Drita

Ballkani, Drita, Gjilani dhe Llapi janë vendosur në Ohër, para dueleve në Ligën e Kampionëve dhe në Ligën e Konferencës.

Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar një miqësore interesante në mes të Ballkanit dhe Llapit.


Klubi suharekas dje ka arritur që të triumfojë ndaj Llapit me rezultat 1-0, ku golin e shënoi Rrahmani.

Ndërkaq, për Ballkanin nuk kanë përfunduar miqësoret, klubi që udhëhiqet nga trajneri Ilir Daja gjatë së dielës do të zhvillojë miqësoren e radhës.

Më 26 qershor (e dielë), FC Ballkani luan miqësoren ndaj FC Dritës.

Kështu ka bërë të ditur vet klubi suharekas përmes një njoftimi në rrjetin social “Facebook”.

“Këto janë edhe dy ndeshjet kontrolluese që do t’i zhvillojmë në Ohër aty ku po e zhvillojmë fazën përgatitore.
22.06.2022 𝗙𝗖 𝗕𝗮𝗹𝗹𝗸𝗮𝗻𝗶 – 𝗞𝗙 𝗟𝗹𝗮𝗽𝗶; 26.06.2022 𝗙𝗖 𝗕𝗮𝗹𝗹𝗸𝗮𝗻𝗶 – 𝗙𝗖 𝗗𝗿𝗶𝘁𝗮”, thuhet në njoftim.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë