Superliga rikthehet në vikend me ndeshje derbi

  • 30.03.2023
Superliga rikthehet në vikend me ndeshje derbi

Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, kualifikuese për Euro 2024, Superliga e Kosovës rikthehet në aksion të shtunën e një prillit më ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26-të.

Drita që është liderë e tabelës me 52 pikë do të ballafaqohet me Drenicën e vendit të fundit, ndërsa kampioni aktual Ballkani do të ketë punë me Gjilanin në Suharekë.

Shumë interesant do të jetë ballafaqimi ndërmjet Dukagjinit dhe Ferizajt, sikurse edhe ai ndërmjet Llapit dhe Malishevës në Podujevë.


Prishtina me trajnerin Debatik Curri e pret Trepçën ’89. Të gjitha ndeshjet zhvillohen të shtunën me fillim nga ora 13:00./KP/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë