Statistikat e “frikshme” të Ibrahimovic, askush si ai në Europë

  • 05.02.2021
Statistikat e “frikshme” të Ibrahimovic, askush si ai në Europë

Zlatan Ibrahimovic ka patur një ndikim të madh te Milan-i dhe këtë mund ta shikojnë të gjitha.

Suedezi ka rimëkëmbur, moralisht dhe teknikisht, një skuadër me pak eksperiencë dhe siguri.

Lojtarët e rinj janë përmirësuar falë kulturës së tij të punës dhe dëshirës së tij për t’u përmirësuar vazhdimisht.


Një mentalitet që e ka lejuar të koleksionojë shifra mbresëlënëse pavarësisht se është pothuajse 40 vjeç.

Siç ka bërë të ditur Opta, portal i specializuar në statistika, Ibra është lojtari i vetëm në Europë, nga fillimi i 2020-ës, që ka shënuar të paktën 5 gola me kokë (6), me të djathtën (11), me të majtën (5).

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë