Sonte ndeshja Shkupi-Ballkani, fituesi siguron fazën e grupeve

  • 18.08.2022
Sonte ndeshja Shkupi-Ballkani, fituesi  siguron fazën e grupeve

Skuadra nga Suhareka përballet me skuadrën shqiptare, Shkupi, në stadiumin “Todor Proeski”, në ndeshjen e parë të play-off-it në Ligën e Konferencës, sfidë që mund të ndiqet drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës (RTK).

Kjo sfidë është tejet e rëndësishme për të dy skuadrat shqiptare, mbase më e rëndësishmja në historinë e të dy klubeve.


Skuadra e cila do të triumfojë në të dy përballjet, do të sigurojë fazën e grupeve në këtë garë joshëse në Evropë.

Ballkani mbrëmë në Shkupi, ka mbajtur seancën e fundit para duelit me Shkupin.

Kampioni i Kosovës, në rast të suksesit në të dyja ndeshjet ndaj Shkupit, do të bëhej skuadra e parë nga Kosova që kualifikohet në fazën grupore të një gare evropiane.

Sfida mes Shkupit dhe Ballkanit nis në orën 21:00 dhe transmetohet drejtpërdrejt në RTK. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë