Sfida ndaj Llapit në Superligë, Ballkani zhvillon seancë stërvitore

Sfida ndaj Llapit në Superligë, Ballkani zhvillon seancë stërvitore

Edhe në këtë fundjavë zhvillohet xhiro e 22-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Kjo xhiro do të zhvillohet në tri ditë, me ndeshjen hapëse Trepça’89 – Prishtina, që luhet të shtunën. Ndërkohë, dy ndeshje luhen të dielën dhe dy tjera të hënën.

Ndërkohë, dy ndeshje luhen të dielën dhe dy tjera të hënën.

Ndeshje që merr vëmendjen është ajo ndërmjet Llapit dhe Ballkanit që zhvillohet të dielën duke filluar nga ora 13:30.

Para kësaj ndeshje, klubi suharekas i drejtuar nga Bledi Shkëmbi sot ka zhvilluar seancë stërvitore.

Kujtojmë se FC Ballkani është lidere në renditjen tabelare në Superligën e Kosovës me gjithsej 45 pikë duke lënë pas Dritën me 44 pikë, Prishtinën me 41 pikë dhe Gjilanin me 31 pikë.

Më poshtë mund t’i gjeni disa foto gjatë stërvitjes së klubit suharekas para ndeshjes ndaj Llapit:

RAPORTO