Përfundon gjithçka në Suharekë, Ballkani triumfon ndaj Drenicës

Përfundon gjithçka në Suharekë, Ballkani triumfon ndaj Drenicës
Çlirim Gashi

05.03.2021 / Sport

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës.

Ballkani ka mposhtur Drenicën me rezultat 2:1, kështu klubi suharekas u rikthye në pozitën e parë me 48 pikë.

Golat për Ballkanin u realizuan nga Arbër Hoxha dhe Bajram Jashanica, teksa për Drenicën realizoi Dardan Rogova.

Po ashtu gjatë ditës së sotme është zhvilluar edhe ndeshja Besa ndaj Trepça ’89, ku mitrovicasit kanë shënuar fitore me rezultat 1:2.

Rrahmani dhe Jashari ia siguruan pikët e reja “Minatorëve”, kurse golin e vetëm për pejanët e shënoi Halili.

RAPORTO